G羹venli Al覺veri

KARTU玀 DOLUMU

KARTU玀 DOLUMU NED襤R?

Kulland覺覺n覺z yaz覺c覺n覺n bask覺 yapmas覺n覺 salayan ekipmanlara kartu diyoruz. Yaz覺c覺 kartular覺 ikiye ayr覺lmaktad覺r, bunlardan ilki toner tabir edilen pudra k覺vam覺nda siyah, mavi, k覺rm覺z覺 ve sar覺 renklerden oluan toner tozu kullanan kartulard覺r. Bu s覺n覺f kartular覺n detaylar覺n覺 TONER DOLUMU sayfam覺zdan örenebilirsiniz. 襤kinci kartu gurubu ise likit mürekkep kullanarak bask覺 yapan ürünlerdir.

Mürekkep kartuu dolumu yapmak ilk ç覺kan yaz覺c覺larda teknik bilgi ve ekipman gerektirdiinden kartu dolumu diye sektör dourmutu. Ancak günümüz mürekkep püskürtmeli yaz覺c覺larda teknik bilgi yada ekipman ihtiyac覺 bulunmamaktad覺r. Yaz覺c覺 kartuu içindeki süngerin mürekkeple doldurulmas覺 dolum ileminin tamam覺n覺 oluturmaktad覺r. Bas覺nç ayar覺 gibi teferruatl覺 ilemler olmad覺覺ndan piyasada sat覺lan KARTU玀 DOLUM SET襤 sat覺n alarak bu sorunu kolayca ucuz fiyatlara çözebilirsiniz. Ancak günümüzde üretilen yaz覺c覺lar覺n kartu dolumu kolay dahi olsa birçou doldurulmalar覺na ramen çal覺mamaktad覺r.

Yaz覺c覺 üreticileri kartular覺n doldurulmas覺n覺 engellemek amac覺yla üzerlerine çip ilave ettiklerinden ve bu çip üzerlerine yüklenen miktara göre mürekkep kullan覺m覺 ard覺ndan çal覺may覺 durdurmakta ve üzerinde yeni çip bulunan kartu tak覺lmadan çal覺maktad覺r.

Kartu dolumu yaparken dikkat edilmesi gereken dier bir ayr覺nt覺 ise kulland覺覺n覺z kartuun üzerinde yazma kafas覺 olup olmad覺覺d覺r. Yazma kafas覺 kartuunuzun üzerindeyse hatal覺 mürekkep kullan覺m覺nda yaln覺zca kartu zarar görür ve yenisini alarak yolunuza devam edebilirsiniz. Fakat kartu sadece mürekkebi ta覺yan tank vazifesi görüyorsa kullan覺lan hatal覺 mürekkep yaz覺c覺 üzerinde bulunan yazma kafas覺n覺 t覺kayabileceinden, yaz覺c覺n覺z覺 kullan覺lamaz hale getirecektir. Kartu dolumu yapan birçok firma bunlara dikkat etmediinden, yaz覺c覺lar çok k覺sa sürede kullan覺lamaz hale gelmektedir. Mürekkep püskürtmeli yaz覺c覺lar覺n birçounun iki adet kartu fiyat覺na hatta bazen daha da ucuza sat覺labildiini düünürsek bozulan yaz覺c覺ya üzülmeye gerek olmayacakt覺r. Yaz覺c覺 seçiminizde bask覺 maliyeti düük EKONOM襤K YAZICILAR seçerek çok daha ucuz fiyatlara bask覺 yap覺labilecei unutulmamal覺d覺r. Özellikle A3 boyutunda renkli ç覺kt覺 alman覺z gerekiyorsa, mecburen mürekkep püskürtmeli yaz覺c覺 kullanman覺z gerekiyor demektir. A3 kullanan yaz覺c覺 fiyatlar覺 A4 kullanan yaz覺c覺lara oranla çok yüksek olduundan kartu dolumu yapman覺z riskli olacakt覺r. Bu konumda iseniz internet sitemizdeki KARTU玀 bölümünü inceleyerek yaz覺c覺n覺za uygun orijinal kartu fiyatlar覺m覺z覺 kontrol edebilirsiniz.