Güvenli Alışveriş

Laptop tamirini nerede yaptırabilirim

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı elektronik cihazların yeteneği arttıkça dayanıklılığı azalıyor. Bilindiği gibi dijitalleşme artık kişiselleşti, herkesin taşınabilir bilgisayarı, akıllı telefonu, tableti bulunmaktadır. Bu cihazlar en ufak ihmalden ya da kronik sorunların dolayı arızalanıyor. Yeni cihazlarda kullanıcı hatası dışında bu sorunları üretici firma temsilcileri karşılıyor. Garantili laptop kullanıcı hatası sebebiyle arızalanırsa, garanti bittikten sonra herhangi bir sebepten dolayı kullanılamaz hale gelirse nerede yaptıracaksınız?

İşlek caddeler başta olmak üzere mahallelerde onlarca teknik servis dükkanıyla karşılaşmak mümkün. Peki teknik servis olmak bu kadar kolay mı? Nasıl oluyor, aynı mahallede onlarca birey laptop onarımı konusunda kendinelerine güvenerek işyeri açıyor? Bunun başlıca sebeplerine geçmeden önce elektronik cihazlar konusunda hakim olmanın okadar kolay olmadığını bilmenizi isteriz.

Sıradan laptop ram kartında yüzlerce devre bulunmaktadır. Bırakın parçanın tamirini ne işe yaradığını bilen kişi sayısı Türkiyede nüfusun %20sini geçmez. Şimdi nasıl bukadar teknik servis var sorusunun cevabına gelelim.

Aslında Türkiyede gerçekten bilgisayar donanımından anlayan insan sayısı yüzü geçmez. Onlar genellikle sizin mahallenizde değildir :) Piyasada "teknik servis" dükkanlarında genellikle basit işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler; fan temizliği, termal macun yenileme, sistem yükleme, menteşe onarımı minimalinde ilkokul öğrencisinin yarım günlük stajıla öğrenebileceği basit işlemlerdir. Bilgisayar ısınıyorsa fanı temizle, mavi ekran veriyorsa format at, ekranla laptop birarada değilse menteşe kaynat :) İçinden çıkamadıkları daha büyük problemlerdeyse az önce bahsettiğimiz yüz kişiye müracaat ediyor, bilgisayarları onlara kargolayarak yaptırıyorlar. Tabiki kendi kârlarını fiyata yansıtarak. Aradaki fark bilgisayar tamir fiyatının artmasına sebep oluyor. 

Ulutepe Bilgisayar Teknik Servisi on yılı aşkın tecrübesiyle profesyonel olarak laptop, tablet onarımı yapmaktadır. Yukarıda bahsettiğim yüz kişiyi hatırladınız mı? İşte 100 kişiden bir kaçı :) Ürünü teslim aldıkları gün arıza tespiti yaparak fiyat belirliyorlar, müşteriyi bilgilendiriyorlar. Müşteri herhangi sebepten bilgisayar onarımını kabul etmezse, aldıkları şekilde ürünü toplayarak ücret talep etmeden müşteriye teslim ediyorlar. Ayrıca hiçkimsenin yapmadığı şekilde onardıkları parçalara garanti veriyorlar. Yani arızalı verdiğiniz cihazı garantili laptop tamiri yapılmış şekilde geri alıyorsunuz. Garanti süresince aynı sebepten tekrar sorun çıkması durumunda cihazı ücretsiz olarak onarıyorlar. Eğer parça değiştirdilerse cihazdan çıkarttıkları eski parçayı da cihazla birlikte paketleyerek müşterilerine gönderiyorlar. Fiyatları da kesinlikle mahallenizdeki teknik servislerden ucuz :) 

Ulutepe bilgisayar teknik servisine BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz.