Güvenli Alışveriş

TONER DOLUMU ZARARLARI

DOLDURMA TONER GERÇEKTEN ZARARLI MI?

Boşalmış yazıcı tonerinizin içine, eline geçirdiği tozu doldurup bunun adına da toner dolumu diyen kişinin yaptığı toner dolumu kesinlikle zararlıdır. Zararı hem yazıcınıza hem cebinize hem de kullandığınız kağıda olacaktır.

Bir dolumcu düşünün. İş yerinize gelerek ben dolum yapıyorum diyor ve çok iyi fiyat vererek sizi ikna ediyor. Alet çantasında birkaç tornavida ve bir şişe toner olan bu kişi iş yerinizdeki üç ayrı marka yazıcınızın kartuşlarını da aynı toner tozu kullanarak dolduruyor. Dünyanın en iyi dolumcusu dahi olsa bu şekilde yaptığı dolumla hem yazıcınızı hem cebinizi hem de kullandığınız fotokopi kağıtlarını riske etti. Örnek olarak her yazıcı markası farklı teknoloji kullanır, kullanılan tozun kimyasal özellikleri birbirinden çok farklıdır. İlk birkaç kopyada sorun çıkarmasa dahi kısa süre sonunda sorunlar arka arkaya gelecektir. Tozların kimyasal yapıları dışında iletkenlik özellikleri, tane kalınlıkları, akıcılıkları birbirinden çok farklı olduğundan; kusma, siliklik, dökülme gibi özelliklerini görmeye başlayacaksınız. Ayrıca yazıcınızın içine dökülen tozlar, yazıcı içindeki fanlar yardımıyla kartların üzerlerine kadar gelerek kart arızalarına dahi neden olabilirler.

Toner dolumu ancak orijinal toner kartuşlarının üretildiği aşamalardan geçerek yenilenip kullanılması durumunda sorunsuz olarak çalışırlar. Toner dolumunun zararlarını engellemek ilk olarak uygun toz kullanılması ile başlar.

Uygun toner tozu dediğimiz yazıcı üreticisinin kullandığı tozla bire bir aynı özelliklerde üretilmiş kimyasal ve fiziksel özellikleri aynı olan üründür. Uygun tozun yanında kullanılacak drum, blade ve manyetik merdane gibi ürünlerin de özellikleri ve ölçüleri orijinali ile aynı özelliklerde olduğunda ortam hazır demektir. Geriye kalan sadece bu parçaları diğer hassas parçalara zarar vermeden takabilecek maharetli bir usta bulmaktır. Uygun malzeme, uygun ortam ve usta eller üçgeni kurulduğunda ortaya çıkacak ürün orijinalinden farksız olacak ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz dolum daha doğrusu yenileme ürün hazır duruma gelecektir.

Bu üçgen kurulamıyorsa yazıcınız istediğiniz kadar DOLUM YAPILABİLEN LASER YAZICILAR grubunda olsun, kaliteli baskı alarak yazıcınıza zarar vermeden dolum yapabilme imkanınız bulunmayacaktır. Özellikle yalnızca ucuz toner dolumu yaparak müşteri edinmek isteyen toner dolum merkezi adıyla anılan kuruluşların yaptığı işlemlerden uzak durup, yazıcınızı tanıyan, yazıcınızın ihtiyacına tam anlamıyla cevap verecek, yenileme toner üretiminin gereğini tam olarak yerine getirebilecek eksiksiz donanıma sahip firmalarla çalışarak yazıcınızın en ekonomik şekilde, güvenli, sorunsuz baskı yapmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak toner dolumu zararlı değildir, kötü dolumcu zararlıdır.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR