Güvenli Alışveriş

YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

YAZICI ALACAKLARA TAVSİYELER

Yazıcı almak istiyorum diyerek satıcının önerdiği ürünleri alanların büyük çoğunluğu sonradan pişman oluyor. Öncelikle satın alacağınız yazıcıdan beklentilerinizi belirlemeniz gerekiyor. Gereksiz özellikler yazıcı fiyatını arttırdığı gibi özellik miktarı arttıkça arıza riski de artacaktır.

Ağırlıkla siyah baskı yapıyorsanız arada lazım olur diye renkli yazıcı almanız birim siyah-beyaz kopya maliyetinizi üç katına çıkartmak anlamına gelecektir. Günümüzde satılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar oldukça ucuz olmalarına karşılık kartuşların çok küçük olmaları ve genelde dolum yapılırken sorun çıkarttıkları için tercih edilmemektedir. Tonerli yazıcı fiyatları, mürekkep yazıcı kullananlara göre biraz daha pahalı olmasına karşılık kullanım maliyeti çok daha ucuzdur. Birçok yazıcı markası olmasına rağmen yazıcı üreticisi pek fazla değildir. Birçok markanın üretimi olmadığından üreticilere fason olarak yaptırdıkları ürünlere kendi markalarını koyarak sattıklarından birçok yazıcı toneri çok küçük farklar dışında birbirinin aynıdır.

Tonerli yazıcı satın alacaksanız toner kartuşunun üzerinde drum bulunması çok önemlidir. Drum ünitesi ayrı olanların kartuş fiyatı daha ucuz gibi gözükse de birkaç toner kullanımının ardından drum ünitesi değiştirilmesi gerektiği için ekstra ücret ödemeniz kaçınılmaz olacaktır. Özelliklerini beğendiğiniz yazıcının alım kararını vermeden önce tonerinin dolup dolmadığını öğrenmeniz faydalı olacaktır. Ancak bunu satıcıya sormayı tercih etmeyin. Satıcılar genelde her kartuşun dolum yapılabildiğini iddia etmektedir. Dolum konusunu en iyi olarak toner dolumu yapan firmaların bildiği farz edilerek bu tür firmalardan yardım alınmalıdır.

Üretici firmaların verdikleri baskı sayısı sizi yanıltacak ve maliyet hesaplarınızın art üst olmasına neden olacaktır. Üreticiler %5 doluluk oranını dikkate alarak sayı verdikleri için ve normal hayatta %5 doluluk oranı kullanarak baskı yapılamayacağı için, sıklıkla kullandığınız doluluk oranını dikkate alarak bu hesaplamayı tekrardan yapınız. Yazıcınızı satın alırken üzerinden çıkan toner kartuşunun demo tabir edilen, içerisinde az miktarda toner tozu bulunan ürün olduğunu unutmayın.

Satın aldığınız yazıcının 2 yıl garantisi vardır. Ancak garanti koşulları gereği kurusu ile beraber saklamanız gerekmektedir. Ayrıca üreticiler toner dolumuna sıcak bakmadıklarından oluşabilecek herhangi bir arızada yetili servis yazıcınızı gönderirken içinde orijinal toner olması daha faydalı olacağından demo toneri sonuna kadar kullanmadan saklayarak dolum yaptırabileceğiniz bir toner kartuşu edinmeniz faydalı olacaktır. Herhangi bir arıza oluştuğunda elinizdeki orijinal toneri takarak servise gönderebilirsiniz.

Yazıcınızı satın almadan önce hiç çekinmeden firmamızı arayarak ürün hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR