Güvenli Alışveriş

DOLUM YAPILABİLEN LASER YAZICILAR

DOLABİLEN TONERLİ YAZICILAR

Çok para kazanıyorsanız hangi yazıcıyı isterseniz satın alabilirsiniz. Orijinal toner kullandığınız sürece yazıcıların tamamı mükemmel baskı yapabilecek özelliktedir. Çok paranız dahi olsa karşılaşabileceğiniz sorun distribütörü güçlü olmayan firmalardan alacağınız yazıcılar olacaktır. Zayıf firmaların stok seviyeleri düşük olduğundan belli dönemlerde tüketim malzemelerine erişmekte güçlük çekilmektedir. Dolum yapılan laser yazıcılara geldiğimizde ise üretilen yazıcıların tamamına dolum yapılabilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi üretici ve satıcılar zayıf olan yazıcıların satış rakamları düşük olduğundan bu makinelerde kullanılabilecek olan toner tozları ve çipler az satıldığından stoklarda olmaması ve fiyatlarının pahalı olması sizi üzecektir. Laser yazıcı üreten firmalardan HP ve Canon genelde müşterisini üzmeyen, dolum yapılması kolay yazıcılar üretmektedir. Bu nedenle satışları dünya genelinde yüksek olduğundan bu marka yazıcıları toner tozu ve çip üreten firmalarda genel olarak bu yazıcılara uygun özellikte malzemeyi bolca üretmektedir.

Yüksek üretimden doğan rekabet sonucunda da Canon ve Hp toner dolumunda kullanılan ürünlerin fiyatları da ucuz olmaktadır. Hp ve Canon toner dolum esnasında sorun çıkarmamakla beraber, üzerlerinde kullanılan çip sistemleri de genelde sahte toner satışını engellemek amacıyla konulduğu için bir çok modeli çipsiz dahi çalışabilmektedir.

Aslında bir çok kişinin de bildiği gibi Hp laser yazıcılarını Canon firması ürettiğinden yazıcılarda kullanılan toner kartuşları genel olarak birbirine emsaldir. Bu iki firma dışında üretilen yazıcılarda özellikle çip sistemleri oldukça teferruatlı olduğu için çip fiyatları oldukça yüksektir. Tabiki bu da toner dolumu fiyatlarını olumsuz olarak etkilemektedir. Dolum fiyatlarındaki bu farklılık, muadil toner fiyatlarına da yansıdığından genelde kullanımı maliyetli yazıcılar sınıfındadır. Xerox, Samsung, Konica Minolta, Epson gibi laser yazıcıların toner dolumu yüksek maliyetli olduğu gibi yazıcılar az miktarda satıldığından piyasada orijinal boş tonerlerini bulmak da zordur. Bu yazıcılar görsel olarak gösterişli ve ucuz fiyatları nedeniyle müşteri bulmalarına rağmen kullanım esnasında kullanıcıları üzmektedir. Bu konumda yazıcıları KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR ve dolum fiyatları ucuz yazıcılar olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Dolumu kolay yazıcılarda genelde drum ünitesi ayrı olduğundan yalnızca toner haznesine toz koyularak dolum yapılmaktadır. Ancak bu sınıf yazıcılarda birkaç tonerden sonra drum değiştirmek zorunda kaldığından kullanım maliyetleri oldukça pahalı fiyatları olduğu unutulmamalıdır. Tonerle birleşik drum kullanılan yazıcılarda dolum yapmak daha güç olmasına rağmen kullanım maliyetleri oldukça ucuza gelmektedir. Siz yine de yazıcı almadan önce bizi arayarak satın alacağınız yazıcının mantıklı olup olmadığını öğrenin.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR