Güvenli Alışveriş

TONER DOLUMU NASIL YAPILIR

 

KALİTELİ TONER DOLUMU

Ülkemizde adına dolum denildiğinde özellikle merdiven altı tabir edilen bir tornavida, birkaç kilo toz edinen herkes dolumculuğu meslek olarak yapmaya başlıyor. Hatta müşterinin ofisinde veya arabasının bagajında dahi üretim yapmaya çalışan dolumculara rastlamak mümkün. Hal böyle olunca ortaya çıkan rekabetten dolayı TONER DOLUM FİYATLARI hızla düşüyor. Ancak kalite, fiyatlardan da hızlı düşüyor. En ucuz fiyatlara yapılan bu işlemin neticesinde kullanıcıların düzgün baskı yapabilmeleri için orijinal kartuş almaları kaçınılmaz oluyor.

Üretilen her yazıcının toneri farklı bir teknoloji ve çalışma prensibiyle baskı yaptığından yazıcı kartuşlarının teknolojilerine uygun toz kullanılması gerekmektedir. Yazıcılar aynı marka olsalar bile sürekli teknolojilerini geliştirdiklerinden bir önceki modelde sorunsuz çalışan toz, bir sonra üretilen makinede problem yaratmaktadır.

Toner dolumunun nasıl yapılacağı konusuna geldiğimizde ise, boşalmış kartuşun içinde çalışan parçalar yüksek kalite standartlarında üretilmiş olmalarına rağmen hazne içindeki tozu kullanırken özelliklerinin sonuna gelmiş durumdadır. Çakmak gazı misali doldurma yapıldığında ilk kopyalarda problem fark edilemese dahi kopya kalitesi aldığınız her çıktıda biraz daha bozulacak ve kısa süre sonunda ince yazılar ve detaylar gözükmeyecek hale gelecektir. Toner dolumu demek kötü kopyaya mahkum olmak demek olmadığı için yenileme dediğimiz sistem uygulanmalıdır. Sitemizde yenilemenin nasıl yapıldığını VİDEO linkinden izleyebilirsiniz. Toner dolumu yapılırken en azından çalıştığı sürece birbirine sürtünerek aşınan drum, blade ve manyetik merdane sıfırıyla değiştirilmelidir. Sıfırıyla değiştirilen bu parçalar kalitelerini desteklemek amacıyla yalnızca ilgili toner kartuşu için üretilmiş toz kullanılarak toner dolum işlemi tamamlanmalıdır. Drum, blade veya manyetik merdanede oluşabilecek hatalara karşı doldurulan yazıcı toneri test makinesinde teste tabi tutulmalıdır. Test yaprağı üzerinde bold ve ince yazılar birlikte olmalı, koyu yazıların doluluk oranları yanında ince yazıların net ve keskin hatlarla belirgin hatlarla okunabildiği gözlenmelidir. Yukarıda anlatıldığı şekilde yapılan yenileme, orijinal kartuştan farksız kopya vereceği gibi, en ucuz fiyatlara yapılan dolumdan bile ucuza çıktı almanızı sağlayacaktır. Aşınan parçaların arasından toz dökülmeyeceği için yazıcınız kirlenmeyecek, toner tozları israf olmayacaktır. Firmamızda çalıştığınız sürece her siparişinizde size yenilenmiş hazır ürün gönderip boşunuzu iade aldığımızdan, her zaman orijinal kalitede baskı yapacak ve toner kartuşunuz hiç eskimeyecektir.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR