Güvenli Alışveriş

BOŞ TONER FİYATLARI

 

BOŞ TONER FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Geri dönüşümün büyük önem kazandığı günümüzde kullandığımız kağıttan şişeye kadar birçok ürün çok daha az maliyetlerle yeniden üretilerek ekonomiye kazandırılmaktadır, maddi avantajları yanında doğayı korumak adına önemli bir gereksinim haline gelmiştir. Boş toner kartuşlarıda yeniden doldurularak kullanılabildiğinden BOŞ TONER ALIMI yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Alınıp satılan bu ürünlerin birde fiyatı olması gerektiğinden kullanım ihtiyaçlarına göre oluşan arz talep dengesiyle ortaya belli fiyatlar çıkmıştır. Boş toner fiyatları en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin en pahalı az ihtiyaç duyulan ürünlerin ucuz olmaları mantığı ile değişik fiyatlara alımı ve satımı yapılır hale gelmiştir. Örnek vermek gerekirse günümüzde çok satılan Hp laserjet pro p1102, Hp laserjet p1102w, Hp laserjet pro M1212nf, Hp laserjet pro M1132 yazıcıların kullandığı Hp 85a toner kartuşunun boşu oldukça yüksek rakamlara alıcı bulurken, bir dönem Hp firmasının ağır topu olan Hp laserjet 1010 ve Hp laserjet 1020 yazıcıların kullandığı Hp 12a boş toner kartuşu fiyatları çok ucuzlamıştır.

Bunun tek nedeni Hp p1102, p1102a, M1212nf ve M1132 model yazıcıların halen satılıyor olmalarına karşılık Hp 1010 ve Hp 1020 yazıcıların yenilerinin satılmıyor olmalarıdır. Arızalınan her yazıcı piyasadan çekildiğinden bu yazıcılara ait toner dolumu ve yenileme ihtiyaçları azaldığından bu yazıcılara ait olan boş toner kartuşlarına ihtiyaç azalmaktadır. İhtiyacın azalmasından dolayı taleple birlikte fiyatlar da gerilemektedir.

Gerek duyarlı kişiler ve şirketlerin atmayıp biriktirdiği,gerekse çöplerden toplanan bu ürünlerin alımı ve satımı yapılmaktadır. Kullanılan yazıcılar yeni çıktığında yüksek fiyatlarla alınıp satılan bu ürünler yazıcı eskidikçe alım satım fiyatları düşmektedir,bunu nedeni ise miadını dolduran yazıcıların piyasadan çekilmesi nedeniyle bu yazıcılara dolum yaptırmak isteyenlerin azalmasından kaynaklanmaktadır. Güncel boş toner alım fiyatlarımızı internet sitemizden kolayca öğrenebilirsiniz.

 

TONER NEDİR TONER FİYATLARI TONER DOLUM FİYATLARI TONER DOLUMU ZARARLARI ORİJİNAL TONER NASIL ANLAŞILIR
TONER TOZU ORİJİNAL TONER TONER TOZU FİYATLARI UCUZ TONER DOLUMU DOLUM YAPILAN LASER YAZICILAR
TONER ÇİPİ BOŞ TONER ALIMI MUADİL TONER (yan sanayi) ORİJİNAL TONER ALIMI KOLAY DOLUM YAPILAN YAZICILAR
KALİTELİ TONER TONER DOLUMU MUADİL TONER FİYATLARI BOŞ TONER ALAN FİRMALAR YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
BOŞ TONER TONER YENİLEME UCUZ MUADİL TONER BOŞ TONER FİYATLARI TOPTAN MUADİL TONER
BİTMEYEN TONER GARANTİLİ TONER ORİJİNAL TONER FİYATLARI TONER DOLUMU NASIL YAPILIR